Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem"Zapobiegamy pożarom". Na etapie gminnym Bartek Stępień z klasy trzeciej zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej, Adam Janecki z klasy szóstej I miejsce w kategorii uczniów klas IV-VI ,natomiast przedszkolaczek Marcel Stępień otrzymał wyróżnienie.Gratulujemy!
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W naszej szkole odbyły się one 19 grudnia. Uczniowie pod kierunkiem księdza Jana Kierata oraz Pani Joanny Burzyńskiej wprowadzili nas w świąteczną atmosferę, przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli. Wyjątkowa scenografia, oprawa muzyczna, piękne stroje, a przede wszystkim dzieci, które bardzo wczuły się w swoje role zachwyciły publiczność.Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Piękny występ został uwieczniony na fotografiach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
Zdjęcia w galerii
W piątek 28 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Tańcom towarzyszyły liczne zabawy i konkursy. Uczestnicy imprezy brali też udział w tradycyjnych wróżbach andrzejkowych.Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać... Zdjęcia z imprezy w galerii.
12 listopada w Bibliotece Publicznej w Łazach odbyło się wręczenie nagród w konkursie " Śmieciosztuka czyli drugie życie śmieci". Zadaniem Uczestników było stworzenie pracy plastycznej lub przestrzennej, wykonanej z odpadów.
Nasz uczeń Bartosz Kowalczyk z klasy piątej zajął III miejsce. Ponadto wyróżnienia otrzymali Filip Pałasz i Wiktor Czarnecki. Gratulujemy!
W XX Konkursie Wiedzy Biblijnej na szczeblu dekanalnym naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów : Patryk Dymczyk, Mateusz Sadowski oraz Bartek Skwara.
Bartek Skwara zajął I miejsce , tym samym zakwalifikował się do etapu diecezjalnego. Gratulujemy!
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole przybrały wyjątkowy charakter. Zamiast tradycyjnej akademii zorganizowaliśmy koncert pieśni patriotycznej i żołnierskiej.Pieśni patriotyczne należą do tej grupy pieśni, które stają się coraz bardziej „historią”, szczególnie dla młodego pokolenia Polaków. Ideą koncertu zatytułowanego " Wolność- kocham i rozumiem" było ocalenie od zapomnienia pieśni,które stanowią istotną część dziedzictwa kulturowego naszego narodu. Na zaproszenie do wspólnego śpiewania bliskich sercu każdego Polaka pieśni patriotycznych odpowiedziały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Ciągowic i Turzy. Gościem honorowym tej wyjątkowej uroczystości był Pan płk Stefan Słopiecki.
Podczas koncertu uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście wspólnie śpiewali piosenki z I i II wojny światowej, a wśród nich m.in. "Szarą piechotę","Przybyli ułani","Czerwone maki na Monte Cassino" ,"Warszawskie dzieci". Koncert dostarczył wszystkim uczestnikom wzruszających przeżyć,a dla uczniów był doskonałą lekcją żywej historii.
Składamy serdeczne podziękowania za udział w koncercie naszym szanownym gościom: Panu płk Stefanowi Słopieckiemu oraz Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Turzy i Ciągowic.
11 X uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wyruszyli na jurajski szlak. Młodzi amatorzy pieszych wędrówek podziwiali uroki naszego regionu na trasie ze Skarżyc do Kromołowa.Wymarzona aura,piękne krajobrazy i wyśmienite humory uczestników sprawiły ,że sobotnie przedpołudnie wszyscy mogli zaliczyć do udanych.
Zdjęcia z rajdu dostępne w galerii.
Zdjęcia z uroczystości dostępne w galerii
"Święto pieczonego ziemniaka" pod taką nazwą odbył się w naszej szkole sobotni festyn. Mimo kapryśnej pogody amatorów pysznych pieczonek nie zabrakło.Ziemniaczanymi specjałami delektowali się uczniowie, ich rodzice i dziadkowie,nauczyciele oraz zaproszeni goście.Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Ciągowic i Turzy uatrakcyjnili festyn pokazem sprzętu strażackiego.Nie zawiodły również panie z Koła Gospodyń z Ciągowic oraz z Turzy. Cieszymy się ,że nasze zaproszenie przyjęli uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych im. M.Grzegorzewskiej w Zawierciu. Serdecznie dziękujemy rodzicom naszych uczniów za chęć współpracy i wielkie zaangażowanie.
Zdjęcia z festynu dostępne są w galerii.
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO.
WSZYSTKIM UCZNIOM ŻYCZYMY SŁONECZNYCH,RADOSNYCH I PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!
31 maja 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie pieszym pod hasłem " Dzieciaki na szlaku". Silna ekipa , składająca się z 21 osób z klas 3-6 (+ jeden przedszkolaczek) pokonała dystans 10 km na trasie Bzów- Ogrodzieniec. Doskonała kondycja fizyczna uczestników sprawiła ,iż pokonaliśmy ten dystans błyskawicznie.Gratulacje dla wszystkich!!!
Zdjęcia w galerii.
Współpraca naszej szkoły z Zespołem Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu zaowocowała kolejny raz.23 maja uczniowie klas czwartej i piątej wzięli udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez zaprzyjaźnioną placówkę. Organizatorzy zafundowali nam mnóstwo atrakcji,a wśród nich: przedstawienie "Nauczyciele Dzieciom- Jak dobrze znów być dzieckiem", występy wokalne uczniów,konkurencje sportowe, zabawę na zamku dmuchanym i trampolinie,malowanie na szkle,loterię fantową.(zdjęcia w galerii)
Pragniemy serdecznie podziękować naszym przyjaciołom za zaproszenie i doskonałą zabawę.
30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia upamiętniająca 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 6 przygotowali ciekawą inscenizację, która przeniosła naszą społeczność szkolną do osiemnastowiecznej Warszawy. Nasi aktorzy przybliżyli kolegom okoliczności narodzin pierwszej polskiej i europejskiej konstytucji.Talent aktorski wykonawców ,scenografia oraz występ wokalny uczniów klas 4 i 5 sprawiły ,że występ był z zainteresowaniem oglądany przez młodszych kolegów i koleżanki.
Przepiękny występ naszych uczniów, zadowoleni nauczyciele, wzruszeni i dumni rodzice – tak można podsumować piątkowe wystawienie jasełek w naszej szkole.
Tegoroczne jasełka zostały przygotowane przez ks. Jana Kierata , panią Joannę Burzyńską oraz oczywiście uczniów naszej szkoły. Było to wyjątkowe widowisko z piękną scenografią przygotowaną przez panią Dorotę Jankiewicz. Należy też wspomnieć o strojach wszystkich aktorów, które naprawdę robiły duże wrażenie. Był św. Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie, Pasterze i Diabły. Aktorzy wiernie odtworzyli swoje role. Przedstawienie było uświetnione śpiewem kolęd w wykonaniu naszego szkolnego chórku. Pięknie zaprezentowali swój program także mali aktorzy z przedszkola. Bezbłędnie recytowali wierszyki i z wielkim entuzjazmem śpiewali kolędy.
Gratulujemy wszystkim młodym aktorom bardzo udanego występu .Serdecznie dziękujemy rodzicom przedszkolaków oraz uczniów naszej szkoły za zaangażowanie oraz imponującą frekwencję na przedstawieniu.
29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole dyskotekę andrzejkową, na której bawili się uczniowie klas IV-VI. Oprócz pląsów tanecznych były wróżby oraz konkursy z nagrodami. Wszyscy świetnie się bawili.
15 listopada uczniowie klasy czwartej oraz piątej wzięli udział w spotkaniu integracyjno-profilaktycznym pod hasłem” Żyjmy zdrowo”.Spotkanie odbyło się w zaprzyjaźnionym z naszą szkołą Zespole Szkół i Placówek Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zawierciu.
Uczniowie obu szkół doskonale bawili się podczas ćwiczeń ruchowych oraz zumby. Wzięli też udział w prelekcji na temat zdrowego odżywiania . Było też coś dla ciała- degustacja zdrowej żywności, w postaci własnoręczne przygotowanych jogurtów i kanapek.
Dla uczniów naszej szkoły była to doskonała lekcja tolerancji i integracji z osobami niepełnosprawnymi.
12 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wierszom i pieśniom o tematyce patriotycznej towarzyszyła narracja przypominająca wydarzenia, które doprowadziły do upadku państwa, a następnie walkę Polaków zakończoną odzyskaniem wolności.