FERIE Z TVP
Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programysportowe i lifestylowe - to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!
AKCJA „FERIE BEZ NUDY”
Akcja „Ferie bez nudy", którą przygotowała Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce zostną przedstawione szczegóły tej propozycji.
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będą w niej sukcesywnie zamieszczane propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.
Uwaga!
List dla Ziemi Mai Naglik z klasy VII zakwalifikował się do finału. Gratulacje!
Można na niego głosować poprzez lajka przy zdjęciu listu od 3 do 17 listopada. Trzeba wejść na stronę Fundacja Ekologiczna ARKA na Facebooku (link poniżej).
Konkurs jest częścią ogólnopolskiej akcji, która w tym roku odbywa się już po raz ósmy. 50 prac, na które można głosować, zostało wybranych spośród setek nadesłanych listów napisanych w przedszkolach i szkołach podstawowych w całym kraju. Dla autorów listów, którzy otrzymają największą ilość lajków, przygotowaliśmy nagrody: 10 nagród głównych i 40 wyróżnień. Głosowanie trwa od 3 do 17 listopada. Wyniki zostaną ogłoszone 19 listopada. Zachęcamy do oddawania głosów!
W NSP w Ciągowicach po wykonaniu badań na COVID- 19 wszystkim pracownikom okazało się, iż jedna osoba otrzymała pozytywny wynik badania. W związku z zaistniałą sytuacją na wniosek dyrektora szkoły Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Zawierciu wydał pozytywną opinię w sprawie zawieszenia zajęć w kl. I-VIII i oddziale przedszkolnym oraz prowadzenia nauczania zdalnego w okresie od 26 października do 2 listopada 2020 r.
Jak przystąpić do projektu? Informacja dla rodziców
1. Odwiedź z dzieckiem jedną z bibliotek biorących udział w akcji. Adresy bibliotek dostępne są na stronie: www.wielki-czlowiek.pl (na liście znajdują się tylko biblioteki główne - sprawdź podległe im filie, gdzie również możesz odebrać Wyprawkę!).
2. Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.
3. Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla… ” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
4. Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, naw et jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po pow rocie do domu.
5. Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw, by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność.
6. Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.
Biblioteka to instytucja kultury, w której życie może włączyć się dziecko niezależnie od wieku. Regularne odwiedzanie biblioteki uczy dziecko samoodzielności, pozwala podejmować pierwsze własne wybory, rozwija myślenie oraz kształtuje na całe życie nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy, a gdy już opuszczą jej mury, przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK, bo miłość do książek jest prezentem na całe życie!
ZAPRASZA INSTYTUT KSIĄŻKI
Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
z nowych technologii.
Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Oddział przedszkolny w NSP w Ciągowicach rozpoczyna pracę 1 września (wtorek) od godziny 7.00. Opiekun przyprowadzający dziecko jest zobowiązany do zachowania zasad bezpieczeństwa – dystans oraz stosować środki ochronne (osłona ust, nosa, dezynfekcja rąk). Dzieci należy przyprowadzać do 8.30. Obowiązuje zakaz wchodzenia opiekunów na teren przedszkola.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w NSP w Ciągowicach odbędzie się 1 września (wtorek) o godzinie 9.00 wg następującego porządku:
- uczniowie kl. I – sala gimnastyczna
- uczniowie kl. II – sala nr 2
- uczniowie kl. III – świetlica szkolna.
Uczniowie klas I-III korzystają z wejścia przy sali gimnastycznej. Uczniowie tych klas mogą przyjść z jednym opiekunem, który zobowiązany jest do zachowania zasad bezpieczeństwa – dystans oraz stosować środki ochronne (osłona ust, nosa, dezynfekcja rąk).
Uczniowie klas VI, VII, VIII wchodzą wejściem od strony boiska, kierując się po dezynfekcji rąk bezpośrednio do swoich klas. Uczniowie tych klas wchodzą do budynku bez opiekunów.
Od 1 września w szkole będzie funkcjonował tylko dziennik elektroniczny Librus, służący do komunikacji uczeń-rodzic-nauczyciel. Hasła dostępu do dziennika zostaną przekazane 1 września.
Uczniowie klas I-VIII uczestniczyli w spotkaniach klasowych z wychowawcami i odbierali świadectwa w określonych godzinach, pozostając w reżimie sanitarnym.
ŁAZY, dnia 18 czerwca 2020 r.
APEL BURMISTRZA ŁAZ
DO PEDAGOGÓW, RODZICÓW, OPIEKUNÓW
Drodzy Państwo!!!
Zbliżające się wakacje w bieżącym roku będą miały specyficzny charakter, z uwagi na obowiązujący stan epidemii. To nie tylko czas wypoczynku, uprawiania sportów i zabawy oraz przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa. To również okres występowania szeregu obostrzeń i reżimu sanitarnego w obszarze ochrony zdrowia. Doświadczenia ostatnich miesięcy wskazują na konieczność prowadzenia profilaktyki edukacyjnej, której celem jest zapobieganie występowaniu kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem.
Zwracam się do Państwa z prośbą o przeprowadzenie rozmów z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także ochrony zdrowia. Ich przestrzeganie, w istotnym stopniu, wyeliminuje zaistnienie wypadków, a często także dramatów i tragedii.
W tym miejscu pragnę także zwrócić uwagę Państwa i prosić o reagowanie i informowanie odpowiednich służb w przypadku zaobserwowania zachowań mogących doprowadzić do nieszczęścia. Proszę Państwa o analizę poniżej zamieszczonych podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz o przekazanie ich Waszym Podopiecznym. Zachęcam również do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie internetowej, pod adresem:
https://www.gov.pl/web/koronawirus
Jednocześnie życzę Wszystkim bezpiecznych wakacji w 2020 r.
Burmistrz Łaz
/-/ Maciej Kaczyński
Jeżeli Wasze dzieci spędzają wakacje w miejscu zamieszkania:
Przestrzegajcie dzieci, aby:
Wymagajcie od dzieci, aby:
Pamiętajcie!
Przed wyjazdem na zorganizowany wypoczynek:
WAŻNE TELEFONY
Całodobowa infolinia dla obywatela w sprawach kwarantanny i zdrowia -
+ 48 222 500 115
112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja – 997
Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100 w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300
System Zastrzegania Kart Płatniczych 828 828 828
Szanowni Państwo w obecnej sytuacji, postanowiliśmy zrobić wszystkoaby społeczność w szczególności dzieci oraz młodzież, nie rezygnowała z aktywności fizycznej, ponieważ jest ona kluczowym elementem budowania naszej odporności. Zatem wraz z naszą kadrą instruktorską, postanowiliśmy zorganizować treningi online, pragniemy aby nasza interakcja z uczestnikami była jak najlepsza, zatem wybraliśmy aplikację zoom, która umożliwia nam łączenie się z uczestnikami w określonym dniu, czasie na żywo. Jesteśmy Klubem, który prężnie działa od 1993 roku, trenują u Nas Mistrzowie Polski, Europy, Świata w Taekwondo, Kickboxingu. Posiadamy swoje autorskie programy między innymi Smyki Orientu dla grupy przedszkolnej. Zdajemy sobie sprawę z ograniczeń związanych z treningami w domu, dlatego przygotowaliśmy program treningowy, który dostosowany jest do warunków domowych oraz poziomu zaawansowania ćwiczących. Treningi dla grupy, którą nazwaliśmy:
„SPORTOWA GMINA ŁAZY Z ORIENT-EM” POPROWADZĄ DOŚWIADCZENIINSTRUKTORZY ORAZ MŁODZI MISTRZOWIE SPORTÓW WALKI Z GMINY ŁAZY"
ZACZYNAMY OD 13 KWIETNIA 2020! (PONIEDZIAŁEK)
Zajęcia planujemy zorganizować w dwóch grupach:
1 GRUPA -DZIECI URODZONE W LATACH (2016-2010) GODZINA 10:00(PONIEDZIAŁEK, ŚRODA)
Czas treningu około 45 min
2 GRUPA - MŁODZIEŻ OD 2009 ROKU GODZINA 18:30 (PONIEDZIAŁEK, ŚRODA)
Czas treningu około 60 min
Warunkiem uczestnictwa jest wypełniony formularz google, po wypełnieniu, dana osoba otrzyma e- mail z instrukcją logowania do aplikacji zoom.
Zapisy na treningi będą prowadzone w formie ciągłej, możesz dołączyć kiedy chcesz!
UDZIAŁ W TRENINGU, PROCES INSTALACJI JEST BEZPŁATNY!
Niezbędnym narzędziem potrzebnym do treningu jest laptop, komputer z kamerką, tablet, smart-fon, internet, miejsce około 2m kwadratowe, luźny strój sportowy, chęć uczestniczenia w treningu, punktualne logowanie do aplikacji.
ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO AKTYWNOŚCI, ĆWICZCIE Z NAMI, ZOSTAŃCIE WDOMU POKONAJMY RAZEM WIRUSA, NIECH ZALICZY NOKAUT!
Z poważaniem
Agnieszka Horbatiuk
Klub Sportowy Orient
telefon 515 412 451
W związku z nową rzeczywistością i koniecznością pozostawania w domach oraz napotykanymi problemami udostępniamy link do strony z numerami telefonów, pod którymi można, w razie potrzeby, uzyskać pomoc i wsparcie.
Rekrutacja do klasy I i przedszkola ZOSTAŁA PRZEDŁUŻONA.
Przyjmowanie dokumentów DO KOŃCA KWIETNIA.
Klasa V:
klasa_V_-_technika__informatyka__plastyka.docx
Klasa VI:
klasa_VI_-_technika__informatyka__plastyka.docx
klasa VII:
klasa_VII_-_informatyka__fizyka.docx
Klasa VIII:
Fizyka kl. VII:
UWAGA!!! Materiały dla uczniów wszystkich klas I-VIII z różnych przedmiotów znajdują się pod linkiem:
https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Informujemy, że zawieszenie zajęć nie oznacza czasu wolnego i ferii. Aby uniknąć odrabiania dni wolnych z powodu zagrożenia koronawirusem podczas wakacji, zobowiązuje się uczniów do systematycznej i samodzielnej pracy zleconej przez nauczycieli przedmiotów.
Efekty pracy zostaną wyegzekwowane i ocenione po przywróceniu zajęć dydaktycznych w szkole.
Szanowni Państwo!
W związku z nową sytuacją, jaka pojawiła się z rozwojem zachorowań na koronawirusa, w szkole i oddziale przedszkolnym od 12 marca 2020 r. na okres około 2 tygodni odwołuje się zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.
O zmianach będziemy informować na stronie szkoły:
https://przyjaznaszkola-ciagowice.edupage.org/